Nestanak lijepe tinejdžerice, nakon odbacivanja upletenosti sotonističkog kulta, i danas nerazjašnjen

Kally Dae Wilson. Fotografija: Screenshot YouTube (What happened to Kelly Wilson??).

Teško je pojmljivo da netko može nestati bez traga i da se apsolutno nikada više ne pojavi niti jedna naznaka koja bi policiju dovela bliže sudbini nestale osobe. Kelly je bila atraktivna tinejdžerica koja je nestala 5. siječnja 1992. u gradiću Gilmeru u Texasu.

Nestanak i rasječena guma

Kao i većina američkih tinejdžera sedamnaestogodišnja Kelly je išla u srednju školu i radila, a te je večeri po običaju otišla nakon odrađenog posla u videoteci uložiti novac u noćni trezor banke, no u auto se nije vratila. Ujutro je na parkiralištu auto pronašao njezin očuh. Jedna je automobilska guma bila rasječena, a djevojčine stvari su bile unutra, no ne i ona. Gumu je rasjekao sedamnaestogodišnji Michael Biby, koji je zbog toga uhićen, ali je brzo izašao na slobodu jer navodno sa slučajem nije imao veze. Nadzorna je kamera pokazala da je netko novac uložio u trezor banke, ali to je bilo sve. Snimka je bila vrlo nejasna pa nije poznato je li novac uložila ona ili netko drugi. Istraga je zapravo zapala u slijepu ulicu.

Upletanje sotonističkog kulta

Policija je kao glavnog osumnjičenog imenovala njezinog mladića Chrisa Dentona koji je slovio za temperamentu osobu koja lako gubi živce, no vrlo brzo se i taj smjer istrage izjalovio. Dvije godine nakon Kellynog nestanka pojavila se priča da iza ubojstva stoji sotonistički kult u kojem je sudjelovala marginalna obitelj Kerr, a koju su obilježila seksualna zlostavljanja djece, neuredan život i siromaštvo. Uskoro je protiv obitelji kao i glavnog istražitelja na slučaju Browna podignut optužnica za pripadnost kultu i moguće ubojstvo Kelly. No novi istražitelji koji su se pozabavili ovim optužnicama su ih sve odbacili kao neosnovane. Obitelj Kerr je oslobođena optužbi, kao i glavni istražitelj iako je on pušten na slobodu zaradio je mrlju u karijeri koju više nije mogao izbrisati.


Poslodavac pedofil

Nekadašnji Kellyn dečko je umro 2004. od raka, a do kraja je tvrdio da s ubojstvom nema veze, niti je policija ikada pronašla bilo kakvu poveznicu koja bi ga dovela bliže Kellynom nestanku. Njezin je poslodavac Joe David Henry kasnije optužen za posjedovanje dječje pornografije, no policija ga nije ni nakon toga tretirala kao osumnjičenu osobu.

Što se dogodilo s Kelly i danas je nepoznanica trideset godina kasnije. Ovaj slučaj samo pokazuje da i nije tako teško nestati bez traga, pa čak i u ovakvim malim sredinama poput Gilmera. Ovaj bi slučaj trebalo preispitati iz temelja s potpuno novim ljudima koji bi bili oslobođeni predrasuda, i slučaju bi ponudili novu svježiju perspektivu.

Piše: Sonja Kirchhoffer

Komentari